ترامپ اعلام کرد پلیس فدرال را به شیکاگو می فرستد

به گزارش عینک ارومیه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم مخالفت ها خاطرنشان کرد قصد دارد نیروهای پلیس فدرال را برای مبارزه با جرائم خشونت بار روانه شیکاگو کند.

ترامپ اعلام کرد پلیس فدرال را به شیکاگو می فرستد

به گزارش گروه سیاسی عینک ارومیه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم مخالفت ها گفت قصد دارد نیروهای پلیس فدرال را برای مبارزه با جرائم خشونت بار به شیکاگو و چند شهر دیگر اعزام کند.

طبق گزارش رویترز، ترامپ در جلسه ای در کاخ سفید با حضور ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا از طرح خود برای اعزام نیروهای پلیس فدرال به چند شهر از جمله شیکاگو و البوکرکی (در ایالت نیومکزیکو) رونمایی کرد.

ترامپ گفت: امروز من گسیل نیروهای پلیس فدرال به شهرهایی که گرفتار جرائم خشونت آمیز هستند را اعلام می کنم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: چاره ای نداریم جز اینکه برای افزایش مرگ و میر در برخی شهرهای بزرگ کاری کنیم. این خونریزی ها باید متوقف شوند؛ خونریزی ها باید تمام شوند.

طرحی که ترامپ ارائه داده خواستار اعزام مأموران پلیس فدرال به این شهرها برای کمک به نیروهای محلی پلیس است.

اعلام این طرح در شرایطی صورت گرفت که در روزهای گذشته حمایت ترامپ از اعزام نیروهای پلیس فدرال به شهرها با مخالفت های روبرو شده بود.

به عنوان مثال، شهردار شیکاگو روز سه شنبه در نامه ای به دونالد ترامپ به او درباره تلاش برای اعزام نیروهای پلیس فدرال به این شهر و دستگیری مخفیانه شهروندان هشدار داده بود.

لوری لایت فود، شهردار شیکاگو در این نامه گفته استقرار مأموران مخفی پلیس که بدون هیچ دلیلی شهروندان را دستگیر و بازداشت می کنند روش نادرستی است و باید متوقف شود.

درگیری لفظی لایت فود با ترامپ به دلیل انتقاد رئیس جمهور آمریکا از سطح بالای خشونت در این شهر و کشته شدن شمار زیادی از شهروندان بر اثر خشونت های مسلحانه صورت گرفت.

ترامپ در اظهاراتی که نژادپرستانه و توهین آمیز قلمداد شده چند بار شیکاگو را از لحاظ میزان خشونت به افغانستان تشبیه کرده و خواستار اعزام نیروهای پلیس فدرال برای کنترل خشونت در این شهر شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس این هفته گزارش داد در تعطیلات آخر هفته در شیکاگو (شنبه و یکشنبه) 12 نفر بر اثر خشونت مسلحانه کشته شده و ده ها نفر زخمی شده اند.

شهردار شیکاگو که یکی از مخالفان سرسخت ترامپ است و معمولاً نقدها تندی علیه او بر سر زبان می آورد سخنان غیرسودمند او را مورد انتقاد قرار داده و نوشته راه های زیادی وجود دارد که دولت فدرال می تواند به شیکاگو برای کاهش سطح خشونت کمک کند.

یک مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا اخیراً به آسوشیتدپرس گفته بود این وزارتخانه قصد دارد 150 مأمور اداره تحقیقات امنیت داخلی را به شیکاگو بفرستد.

وظیفه این مأمورها معمولاً انجام تحقیقات مفصل درباره قاچاق انسان، مواد مخدر، سلاح و سوءاستفاده از بچه ها است. دولت ترامپ اخیراً این مأموران را روانه مرز آمریکا و مکزیک کرده است.

دولت آمریکا اخیراً در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در این کشور، شماری از این مأموران را هم روانه شهر پورتلند کرده است.

هفته نامه نیشن اخیراً گزارش داده مأموران پلیس های فدرال در شهر پورتلند در ایالت اورگن با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت زنی کرده و معترضان را دستگیر می کنند.

روایت های افراد و ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آنها را دستگیر می کنند.

مارک پتیبون، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.

کن کوچینلی، معاون وزیر امنیت داخلی آمریکا روز گذشته از این اقدام پلیس فدرال آمریکا دفاع کرد. او مدعی شده که این اقدامات در واکنش به گزارش هایی اجرا شده که از احتمال حمله معترضان به برخی ساختمان های دولت فدرال در پورتلند خبر می داده اند.

کوچینلی گفت: اگر در جاهای دیگر هم چنین اطلاعاتی دریافت کنیم به همین نحو واکنش نشان خواهیم داد.

بسکمک از شهرهای آمریکا از 25 ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه پوست به نام جورج فلوید صحنه اعتراض هایی بوده اند که با برخوردهای خشونت آمیز پلیس روبرو شده است.

دونالد ترامپ فرمانداران ایالت ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم کرده و خواستار برخوردهای قاطعانه تر شده است.

این اعتراضات رفته رفته به دیگر کشورهای جهان که شاهد تفکرات نژادپرستی در بافت جامعه خود هستند، از جمله کشورهای مختلف اروپایی نیز کشیده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ اعلام کرد پلیس فدرال را به شیکاگو می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اعلام کرد پلیس فدرال را به شیکاگو می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید