اعلام نتیجه اولیه آزمون 1400، دهه اول مرداد

به گزارش عینک ارومیه، نتیجه اولیه آزمون سراسری 1400 که از امروز شروع شد، دهه اول مردادماه به وسیله درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

اعلام نتیجه اولیه آزمون 1400، دهه اول مرداد

به گزارش عینک ارومیه به نقل از ایرنا، فرایند آزمون سراسری 1400 از ساعت هشت صبح امروز چهارشنبه 9 تیرماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر شروع شد.

رقابت داوطلبان سایر گروه های آزمایشی تا روز شنبه 12 تیرماه در 414 شهرستان و سه هزار و 522 حوزه امتحانی ادامه می یابد. فرایند توزیع کارت هم تا برگزاری آخرین نوبت آزمون در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور فعال است.

بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، نتیجه اولیه آزمون سراسری در قالب کارنامه در دهه اول مردادماه منتشر می گردد.

بعد از این مرحله، فرایند انتخاب رشته متقاضیان مجاز در نیمه اول مردادماه شروع می گردد.

این انتخاب رشته بر اساس ظرفیت های اعلام شده دانشگاه ها به سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد و داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب 150 رشته مورد علاقه خود اقدام نمایند.

بعلاوه اعلام نتیجه نهایی و استقرار کارنامه نتیجه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور هم در هفته آخر شهریور ماه صورت می گیرد.

کنکور سراسری 1400 تعداد یک میلیون و 111 هزار و 818 داوطلب دارد که در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی به رقابت می پردازند.

منبع: جام جم آنلاین

به "اعلام نتیجه اولیه آزمون 1400، دهه اول مرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتیجه اولیه آزمون 1400، دهه اول مرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید